گزارش آغاز عمليات ساخت كارخانه "نوونورديسك" درشهرك "بركت

با حضورمسئولان دولتی و پارلمانی ایران و سفیرکبیر دانمارک، آغاز شد:
عملیات تاسیس کارخانه‌ی مهم‌ترین تولیدکننده داروهای ضد دیابت دنیا
⏪ دربزرگترین شهرک صنعتی- دارویی خاورمیانه
🗓 امروز اول خردادماه سال 96، با حضور سفیر دانمارک در ایران، دوتن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، استاندار استان البرز و مسئولان ارشد شهرک صنعتی-دارویی برکت و در زمینی به مساحت 4 هکتار (در فاز اول)، عملیات ساخت کارخانه تولید نسل جدید انواع داروهای آنتی دیابتیک، توسط کمپانی «نوونوردیسک» درشهرک صنعتی – دارویی برکت، آغاز شد.
کمپانی «نوونوردیسک» که بزرگترین تولیدکننده داروهای آنتی دیابت در جهان محسوب می‌شود، به تنهایی بالغ بر نیمی نیاز دنیا به انواع انسولین‌های نسل جدید بیماران دیابتی جهان را تولید می‌نماید.
این بزرگترین و معتبرترین کمپانی داروسازی کشور دانمارک، پیش از ایران، در کشورهای آمریکا، فرانسه، چین، روسیه، برزیل و ژاپن اقدام به ساخت کارخانه‌های مشابهی عمدتاً برای تولید انسولین نموده است و اینک با تمایل به حضور بیشتر در منطقه رو به توسعه و نیم میلیارد نفری خاورمیانه و محدوه‌ی پیرامونی آن، کشور ایران و شهرک «برکت» را جهت ساخت کارخانه البته با عنوان «نوونوردیسک ایران» انتخاب نموده است.
آن گونه که مدیران ارشد این کمپانی بزرگ امروز اذعان داشتند، یکی از مهم‌ترین دلایل این انتخاب داشتن وجه تشابه در برابر مسئولیت‌های اجتماعی بین کمپانی «نوونوردیسک» و مجموعه دارویی «برکت» بوده است.
چراکه بیش از 70 درصد مدیریت این کمپانی در کشور دانمارک، متعلق به بینادی است که همانند «برکت» ارتقاء سلامت و خصوصاً مبارزه جدی با بیماری قند خون را در سطح جهانی پیگیری می‌کند.
همچنین کمپانی «نوونوردیسک» بر مبنای ساختار و برنامه‌های جهانی خود، پس‌از بررسی‌های متعددی که از 5 سال قبل برای تاسیس کارخانه منطقه‌ای آغاز نمود، با لحاظ نمودن مزایای متعدد کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنین موقعیت، طراحی و زیرساخت‌های بی نظیر شهرک صنعتی- دارویی برکت در سطح خاورمیانه، این منطقه را برای ساخت هشتمین کارخانه خود آغاز نمود و پس از منطقه خاورمیانه، برای بازار آفریقا نیز در صدد حضور در کشور الجزایر است.

سفیر دانمارک:
ایران ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه گذاری دارد
🔵 بزرگترین شرکت داروسازی دانمارک با سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی- دارویی برکت به رشد پایدارتری خواهد رسید.
که پس از برجام بیش از پیش آشکار شده است.
"دنی‌عنان" سفیر دانمارک در ایران در آیین آغاز ساخت کارخانه تولید داروهای مدرن آنتی دیابت در شهرک صنعتی-دارویی برکت، ضمن بیان این مطلب افزود: کشور ایران ظرفیت‌های بالایی را برای جذب سرمایه گذاری کشورهای جهان دارد و شرکت نوونوردیسک دانمارک، به درستی این ظرفیت‌ها درک نمود.
سفیر دانمارک ادامه داد: ساخت کارخانه در عرصه سرمایه‌گذاری مهم‌ترین قدم محسوب می‌شود و نشانگر اعتماد بسیار بالایی است که یک کمپانی به کشوری دارد.
عنان هم چنین یادآورشد که مخارج درمان بیماران دیابتی بالا است و سیستم درمانی هر کشوری را تحت فشار قرار می‌دهد، لذا احداث کارخانه تولید انسولین در شهرک دارویی برکت، توسط شرکت نوونوردیسک دانمارک، باعث خواهد شد تا تامین این داروها با بالاترین کیفیت جهانی و قیمت مناسب در داخل خود ایران صورت گیرد.
سفیر دانمارک ادامه داد: اقدام شرکت نوونوردیسک به عنوان یک شرکت بزرگ و علاقمند به اجرای مسئولیت‌های اجتماعی، قطعاً باعث تشویق سایر کمپانی‌های دانمارکی جهت حضور در ایران خواهد شد،
وی سپس با اشاره به روند رو به رشد مبالادت فی مابین دانمارک و اتحادیه اروپا با جمهوری اسلامی ایران گفت: نرخ متوسط صادرات ایران به اروپا دو برابر شده است.
وی تصریح کرد: من اعتقاد دارم که ایران توانایی جذب سرمایه گذاران بیشتری دارد..
عنان ادامه داد: در50 سال گذشته بی سابقه بوده که دو وزیر دانمارکی، به همراه 25 مدیراز  کسب و کارهای بزرگ وارد ایران شوند و این موضوع نشانگر ظرفیت‌های ایران و روند رو به توسعه تعاملات اقتصادی دو کشور است و برای ما موجب خرسندی است.
وی گفت: امیدواریم با تعامل دوسویه دوکشور همکاری خوبی درآینده انجام  و نتایج بهتری حاصل گردد.
وی سپس به دلایل انتخاب ایران برای افزایش سرمایه‌گذاری پایدار و ساخت کارخانه، توسط شرکت‌های دانمارکی پرداخت و گفت: ایران یکی از خصوصی‌ترین اقتصادهای منطقه را داراست و می‌تواند همان‌گونه که در برنامه‌ی توسعه خود، پیش بینی نموده است، قوی‌ترین اقتصاد منطقه را هم داشته باشد.

استاندار البرز تاکید نمود:
نقش ویژه شهرک «برکت» در توسعه منطقه‌ای

🔴 استان البرز در بخش دارو قدمت صد ساله ای دارد و شهرک صنعتی – دارویی برکت این استان را بیش از پیش به بزرگترین قطب دارویی کشور تبدیل نموده است.
سید حمید طهائی استاندار استان البرز در مراسم آغاز تاسیس«نوونوردیسک ایران» در شهرک صنعتی - دارویی برکت برای تولید داروهای مدرن دیابت در ایران، ضمن بیان مطلب فوق؛ افزود: باعث خوشحالی است که در روزهای اخیر شاهد افتتاح و یا آغاز به ساخت چند پروژه دارویی مهم در استان هستیم.
وی ادامه داد: اخیراً توسط ریاست جمهوری چند پروژه رادیو دارو افتتاح گردید که یکی از این پروژه ها در استان البرز بود و امروز نیز ساخت مدرن‌ترین کارخانه تولید داروهای قند خون در شهرک صنعتی - دارویی برکت آغاز گردید.
وی افزود: کشورمان جایگاه خوبی را از آن خوده کرده و در بستری امن و مطمئن، زمینه حضور سرمایه گذاران خارجی بیش از پیش فراهم گردیده است.
وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم  بیش از 535 میلیون دلار در استان البرز سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته که پیش بینی می‌شود، این روند رو به افزایش باشد.
طهائی در همین حال با الگو قرار دادن سرمایه‌گذاری‌ها در شهرک صنعتی – دارویی برکت، ابراز امیدواری نمود که سرمایه‌گذاری‌های خارجی پیش رو؛ مانند ساخت کارخانه تولید انسولین در شهرک «برکت»، در عرصه تولید و توام با انتقال تکنولوژی باشد، تا از این محل اشتغال بیشتری حاصل و دانش فنی بالاتری وارد کشور گردد.

کد مطلب:596
تاریخ ارسال:1396/03/02
تعداد بازدید:3258
تعداد نظر:
 
 
مطالب پر بازدید
جدیدترین مطالب
تبلیغات
با عضویت در خبرنامه و تلگرام از آخرین مقاله ها و اخبار مطلع شوید